Berdych seřval sudí a organizátory Paříže: Tohle je cirkus, jeden velký cirkus

Berdych seřval sudí a organizátory Paříže: Tohle je cirkus, jeden velký cirkus

Paříž - Letošní French Open si pořadatelé rozhodně za rámeček nedají. Za špatné počasí samozřejmě nikdo odpovědnost nenese, hráče i fanoušky však vytáčejí neustálé zvláštní obstrukce s přerušováním zápasů.

Trpělivost během čtvrtečního čtvrtfinále proti Novaku Djokovičovi došla i české jedničce Tomáši Berdychovi. Během celého dne na Roland Garros lehce mrholilo, organizátoři však byli po minulých dnech ve výrazném časovém skluzu a tak jasně deklarovali, že se hrát bude, pokud nebude déšť silnější a vytrvalejší.

V polovině třetí sady ale začali počasí řešit pomocí vysílaček a hráčům oznámili, že se zápas přerušuje. Zatímco Srb okamžitě poslušně zamířil do šatny, Berdych absolutně nechápal, co se kolem něj děje. A pořádně seřval rozhodčí a pořadatele.

"Buďto to zastavíme, nebo budeme hrát. Nemá žádný smysl tady sedět a diskutovat o tom," zaútočil nejprve na hlavního rozhodčího Waynea McEwena, který se ho přišel zeptat na názor.

Po rozhodnutí přerušit duel byl český tenista ještě naštvanější. "Vždyť takhle prší už dva a půl setu. Tohle je prostě absolutní cirkus, jeden velký cirkus," halekal Berdych. Pak navíc zjistil, že se zápas přerušuje, aniž by se na povrch kurtu Philippa Chatriera natáhly ochranné plachty. "Co je to za nesmysl, tak přikryjte kurt!" zvyšoval hlas Berdych. 

Absurditu celé situace pak ještě zvýraznil fakt, že zhruba po pěti minutách byli tenisté povoláni zpět a utkání se bez problémů dohrálo. Do semifinále French Open postoupil po vítězství 3:0 na sety Novak Djokovič. Berdych se po utkání k incidentu ještě vrátil. "Bylo to asi nejhorší rozhodnutí organizátorů, jaké jsem kdy viděl," uvedl.