Díky zelenému čaji budete krásnější

O zeleném čaji je známo, že se jedná o nápoj s obrovským potenciálem. Je totiž doslova nabitý antioxidanty, které spadají mezi pomocníky v boji proti rakovinovému onemocnění. Ovšem pozor – to ani zdaleka není všechno, co vám zelený čaj může nabídnout! Ačkoli si to drtivá většina lidí neuvědomuje, zelený čaj se dá použít na mnoho každodenních problémů, se kterými se tu a tam potýká snad úplně každý. Pojďte se společně s námi podívat, na co všechno lze použít zelený čaj a jak díky jeho účinkům můžete být krásnější. Začínáme!

shutterstock_86923039

Unavené nohy

Máte zaměstnání, ve kterém strávíme většinu dne na nohách? Pak se rozhodně není čemu divit, když se vám k večeru obličej křiví bolestí chodidel, která je velice nepříjemná. Proč si tedy nepřipravit lázeň ze zeleného čaje, který nejen pomůže od únavy, ale zároveň se pyšní i protiplísňovými účinky?

Opuchlé oči

Nemusí to být jen následek prohýřené noci, opuchlé oči mohou mít mnoho příčin – ať už se jedná o vyčerpávající noc, únavu, pláč či náznak nějaké nemoci. Jestliže vás tu a tam potrápí oteklá víčka, máme jeden užitečný tip, který v tomto případě jistě oceníte. Uvařte šálek zeleného čaje a až vychladne, namočte do něho vatové tamponky. Ty si následně přiložte na oči a nechte 10 minut konat svou práci.

Ústní voda

Věděli jste, že zelený čaj disponuje i antiseptickými účinky? Jeho vlastnosti pak náležitě oceníte ve chvíli, kdy vás budou sužovat poraněné dásně. Nesmíme zapomenout zmínit i skutečnost, že zelený čaj obsahuje fluorid, což znamená, že prospívá zubům. Proč jej tedy nepasovat na roli přírodní ústní vody?

Spálená kůže

Zelený čaj může pomoci i s následky v podobě spálené kůže od sluníčka. Jestliže to s opalováním trochu přeženete a výsledkem vám bude spálená pokožka, na kterou si nebudete moci ani sáhnout, povolejte si zelený elixír na pomoc. Je to jednoduché: nalijte studený zelený čaj do lahvičky s rozprašovačem a aplikujte jej na popálenou pokožku.