Meditace – cesta k sobě. Jak na to?

Meditace byla původně výdobytkem východní filozofie, v současné době si v ní ale začíná libovat i západní svět – a to je jedině dobře. Mnoho lidí se k meditaci uchyluje především díky svému životnímu stylu. Dnešní doba je náročná, v práci jsou na vás kladeny vysoké nároky, často vás sužují pocity smutku a prázdna a energie rozhodně nemáte na rozdávání. Zdají se vám podobné stavy povědomé? Pak je meditace tou správnou cestou i pro vás. Netřeba se uchylovat k přetvařování se a zdržení nevyrovnanosti v sobě. Meditace vám s tímto může hodně pomoci, tak si nechte dnešním článkem poradit, jak s ní začít.

shutterstock_260275418

Co si představit pod pojmem meditace?

Pod slovíčkem meditace si každý může představit něco jiného. Obecně je to cesta k osobní přeměně a sebepoznání. Nemůžete od ní očekávat zázraky okamžitě, neboť ty se projeví až po několika měsících, ne-li až několika letech. I přesto ale meditace stojí za to a my vám hned prozradíme proč! Díky meditaci odbouráte stres, napětí, obavy a zároveň zklidníte svou mysl a zintezivníte vnímání.

Co je potřeba k tomu, abyste mohli začít s meditací?

Zaujala vás představa sebepoznání a nyní si pohráváte s myšlenkou, jak s meditací začít? Pokud je to pro vás velká neznámá, nechte si poradit. Prozradíme vám základní tipy, díky kterým budou začátky s meditací hračka!

  • Místo

    K meditaci je zapotřebí najít si příjemné místečko, kde se budete cítit dobře, uvolněně a kde vás nebude nikdo a nic rušit. Může to být kdekoli – doma, na zahradě, v parku. Zkrátka kdekoli, kde vám bude dobře.

  • Komfort

    Aby vás meditace nejen bavila, ale zároveň vám byla příjemná, pak je třeba zajistit si dostatek komfortu. Meditovat můžete na židli, na zemi, ne posteli – prostě všude. Stačí jen zaujmout pohodlnou pozici, která vám bude příjemná.

  • Atmosféra

    Pro dokonalou meditaci si můžete i zpříjemnit prostředí, ve kterém ji budete provádět. K tomuto účelu můžete použít aromalampu, vonné tyčinky, relaxační hudbu a podobně.