Překapivé loučení: Srbská kráska Ivanovičová v 29 letech končí s tenisem

Překapivé loučení: Srbská kráska Ivanovičová v 29 letech končí s tenisem

Bělehrad – Podle agentury Reuters se srbská tenistka Ana Ivanovičová rozhodla ukončit kariéru. V roce 2008 byla světovou jedničkou, v témže roce dokázala vyhrát svůj jediný granslamový turnaj French Open. V listopadu oslavila devětadvacáté narozeniny. Aktuálně jí ve světovém žebříčku patří 63. místo. Důvodem konce jsou opakovaná zranění, která ji v posledních letech brzdila.

"Bylo to těžké rozhodnutí, ale dosáhla jsem mnoha úspěchů. Na ty ale člověk potřebuje být stoprocentně fit a mě často brzdila zranění. Můžu hrát pro sebe a pro své fanoušky pouze na úrovni, na jakou jsem zvyklá, což už ale nejde. Je čas jít dál," řekla na svém facebookovém účtu Ivanovičová, která v letošní sezoně odehrála 36 zápasů s bilancí 16 výher a 20 porážek.

Celkem dokázala vyhrát 15 titulů na okruhu WTA, třikrát si zahrála grandslamové finále, jednou fedcupové.

"Chci se stát ambasadorkou sportu a zdravého životního stylu. Chci se věnovat podnikání a módě. Tenis bude ale navždy mou vášní. Nebuďte smutní, buďte společně se mnou optimističtí. Moje láska a můj nějvětší vděk patří vám všem," dodala manželka německého fotbalisty Bastiena Schweinsteigera, která patří mezi největší krásky na tenisových kurtech.