Přírodní metody pro boj s lupy

Lupy patří mezi největší strašáky žen, proti kterým není vždy úplně snadné bojovat fér. Malé bílé částečky padající z hlavy na ramena a držící se zuby nehty na vašem oblečení vám rozhodně radost neudělají, ba naopak. Kdo se někdy dostal do křížku s lupy, pak o tomto problému ví své a umí si představit, jak vám tzv. “sněžení” dokáže ubrat na sebevědomí. Nechcete-li s lupy bojovat za použití všudypřítomné chemie, která je volně k dostání v obchodech i drogeriích, pak je náš dnešní článek určený právě vám. My totiž známe přírodní metody, se kterými můžete vyrazit do boje proti bílým částečkám – tak hurá do toho!

shutterstock_113444410

 1. Jogurt

  S chutí si pochutnáte na jogurtu a tato dobrota nikdy nechybí ve vaší lednici? Pak jej použijte pro odstranění lupů! Vlasy si nejdříve umyjte a poté do pokožky hlavy jemně vmasírujte klasický bílý jogurt, který pak nechte působit alespoň 15 minut. Poté si vlasy znovu umyjte a na závěr je opláchněte odvarem z šalvěje, kopřiv nebo tymiánu.

 2. Jablečný ocet

  Jablečný ocet je známý pro své pozitivní účinky a i vám v boji proti lupům může pomoci. Stačí smíchat ocet s vodou a s touto směsí si vlasy opláchnout poté, co si vlasy umyjete klasickým způsobem. Na škodu nebude, pokud ocet s vodou do pokožky hlavy vmasírujete. Nechte působit 15 minut a důkladně opláchněte. A pozor – vůbec se nemusíte bát, jakmile vlasy uschnou, nebudu cítit po octu!

 3. Jedlá soda

  Kdo se chce poprat s lupy, může vsadit i na osvědčeného pomocníka v podobě jedlé sody. Tentokrát si vlasy nemyjte šamponem, ale použijte rovnou hrst jedlé sody, kterou si pořádně vmasírujte do pokožky hlavy a po jedné minutě pečlivě opláchněte. Výsledek se projeví do 2-3 dnů od použití a vy se jistě nebudete stačit divit!

 4. Kokosový olej

  Kokosový olej nejenže nádherně voní, ale navíc vás může zbavit lupů, tak proč to nevyzkoušet? Nejdříve si vlasy umyjte tak, jak to děláte běžně a poté si je vysušte úplně do sucha. Následně do pokožky hlavy naneste kokosový olej a vmasírujte. Dejte si ale pozor, abyste olej nepoužili na vlasy! Doporučuje se opakovat jednou týdně.