Samková byla v úvodním snowboardcrossu sezony pátá, po pádu vyhrála alespoň malé finále

Samková byla v úvodním snowboardcrossu sezony pátá, po pádu vyhrála alespoň malé finále

Montafon - Eva Samková skončila pátá v úvodním závodu Světového poháru ve snowboardcrossu. Olympijská vítězka dojela v Montafonu v Rakousku v semifinálové jízdě poslední, následně vyhrála malé finále. Zvítězila Australanka Belle Brockhoffová.

Samková vyhrála čtvrteční kvalifikaci, v níž byla téměř o dvě vteřiny rychlejší než soupeřky. Dnes ovládla i čtvrtfinále, ale v semifinále se pak její sen o celkovém triumfu rozplynul, když na trati upadla.

Trenér Marek Jelínek litoval zaváhání, přesto je naplněn optimismem z formy své svěřenkyně. “Eva budí respekt soupeřek, všichni ji tady sledují, filmují a chtějí jezdit jako ona. Naštěstí se jim to zatím nedaří.”

Další česká závodnice Vendula Hopjáková skončila v kvalifikaci sedmnáctá. Po pádu musela odjet na vyšetření do nemocnice a nemohla nastoupit k jízdě o poslední postupové 16. místo.

Za Brockhoffovou dojely ve finále na dalších místech Chloe Trespeuchová z Francie a zkušená Američanka Lindsey Jacobellisová. Závod mužů vyhrál její krajan Hagen Kearney, Jan Kubičík byl v kvalifikaci čtyřicátý.

V neděli zakončí program SP v Montafonu závody družstev.

Úvodní závod SP ve snowboardcrossu v Montafonu (Rakousko):

Muži: 1. Kearney (USA), 2. Visintin (It.), 3. Pullin (Austr.), ...v kvalifikaci 40. Kubičík, Hanko (oba ČR) nedokončil.

Ženy: 1. Brockhoffová (Austr.), 2. Trespeuchová (Fr.), 3. Jacobellisová (USA), ...5. Samková, v kvalifikaci 17. Hopjáková (obě ČR).