Tvarující prádlo. Zeštíhlí, ale zázraky nedokáže

Tvarující legíny, tvarující šaty, tvarující kalhotky, tvarující body… s tzv. zeštíhlujícím, stahovacím či tvarujícím prádlem se v posledních letech doslova roztrhl pytel. Skutečně vám však pomůže k lepší postavě, nebo je to jenom marketingový trik lstivých obchodníků?

15391972

Jde o život. Doslova

Zeštíhlující prádlo funguje na úplně stejném principu, jako třeba korzety – jednoduše vaše partie silou stáhne. A stejně jako nošení korzetů, také nošení příliš upnutého stahovacího prádla mívá fatální zdravotní následky.

Lékaři se shodují na tom, že přespříliš upnuté prádlo „snižuje průtok krve a vede ke krevním sraženinám.“ Tyto sraženiny pak krevním řečištěm můžou doputovat až do mozku, plic nebo srdce, což způsobí smrt.

Nepřehánějte to

Při nošení zeštíhlujícího prádla proto buďte soudná a nemyslete si, že z vás rázem vyčaruje dlouhonohou krásku z přehlídkového mola. Pokud máte nějaké to kilo navíc a potřebujete se nasoukat do večerních koktejlek, pak je tvarující prádlo na místě – třeba tato body od Sheego jsou k podobnému účelu jako stvořená.

15403441

Jestliže ale od stahovacího prádla čekáte zázraky, pak vás zklame. Neudělá vás výrazně hubenější – a pokud ho navíc budete mít příliš upnuté, vzniknou vám na bříšku nevzhledné faldíky.

Zeštíhlující prádlo byste navíc neměla nosit pořád. Hodí se na výjimečné akce – ples, důležitou schůzku nebo třeba romantický večer s partnerem, kdy se chcete cítit a vypadat dobře.

Pokud ale nejste dlouhodobě spokojená se svou postavou, budete muset upravit stravu a začít cvičit. Zeštíhlující prádlo není žádnou magickou formulkou, která dělá z boubelek modelky. Bohužel – nebo spíše bohudík. Pak by to totiž bylo až moc jednoduché