Ubytování na Karlštejně? Jak si vybrat správný hotel

Noc na Karlštejně není jen známý český film. Pokud máte rádi romantiku a chcete poznat krásy Středočeského kraje, můžete ji prožít i sami. Při výletě na Karlštejn se totiž lze ubytovat i ve stejnojmenné vsi.

Nabídka ubytování na Karlštejně je poměrně pestrá, vybrat si můžete hotely přímo v podhradí i v klidném okolí na břehu řeky Berounky. Jedním z nich je i Romantický Hotel Mlýn Karlštejn, který se nachází na okraji obce a zároveň v příjemném zákoutí okolní přírody. Blízko to odtud budete mít na hrad i na okolní výlety.

hotelmlyn 2a

Kam v okolí

Pokud se vydáte na Karlštejn autem, můžete si zajet do Berouna, ale i do Prahy, do které je to jen přes dvacet kilometrů. Pokud si chcete odpočinout od městského ruchu, tak za návštěvu stojí například lomy Malá a Velká Amerika i okolní příroda v chráněné krajinné oblasti Český kras.

Užít si výlet ale můžete i přímo v hotelu na Karlštejně. Pokud bude příjemné počasí, můžete se projít do domácí ZOO, kde vás kromě velbloudího párku čekají i oslíci, prasátko, berani a ovce. Poté si můžete dát večeři na terase s výhledem na řeku a den zakončit grilováním na zdejším ostrově.

hotelmlyn 2b

Volný čas si můžete vychutnat i v hotelu. Potřebujete po pracovních povinnostech a všech výletech relaxovat? Přímo v hotelu můžete navštívit finskou saunu či vířivku nebo se vydat do nedalekého Golfového Klubu Karlštejn. Stejně tak můžete odpočívat ve vašem pokoji, kde je kromě televizoru k dispozici i minibar.