Jste důchodce a nechtějí vám půjčit? Tady jsou 3 možnosti

I důchodci stále mají dostatek možností, jak si půjčit peníze. V tomto článku jsme se na ně podívali a rozebrali si jejich výhody i nevýhody.

Existuje celá řada aktivních důchodců, kteří ještě pracují nebo podnikají. Nebankovní úvěr pro živnostníky je ale pro ně téměř nedosažitelný. Často tedy musejí sahat po alternativních řešeních. Jaké jsou na trhu možnosti a můžete jich využít i vy?

Půjčka bez úroku

Na trhu naleznete i nebankovní úvěr pro OSVČ a nepodnikatele bez jakéhokoliv úroku. Možná si říkáte, že v tom musí být nějaký háček. A taky že je. Často totiž jde jen o první půjčku u dané společnosti, přičemž ji musíte splatit do 30 dnů od vypůjčení. Při zpoždění se může úrok vyšplhat i na 20 procent ročně. Pokud tedy důchodce nestihne splatit úvěr včas, může se dostat do začarované spirály, ze které není úniku.

Půjčka bez prověření registru

Zákon sice půjčky bez ověření v registru omezil, i v dnešní době ale existují. A pro důchodce mohou být ideální volbou. A nejen pro ně. Jsou totiž častou volbou dlužníku a lidí, kteří už mají špatnou finanční minulost, případně exekuci. Cena za takovou půjčku je ale vysoká. Připravte se na velké sankce v případě, že nepošlete splátku včas. Podmínky často bývají až nesplnitelné. Proto se raději tomuto způsobu vyhněte. Ušetříte si spoustu problémů.

Reverzní hypotéka

Jedná se o populární způsob „úvěru“. Ten si do našich končin našel cestu až v posledních letech. A není divu, že je oblíbený především u lidí v důchodovém věku. Poskytovatel reverzní hypotéky vám dá peníze za váš dům. Vy v něm ale můžete dál bydlet. Po vaší smrti pak dům připadne úvěrové firmě, nikoliv dědicům. Připravte se ale na to, že částka, kterou za dům dostanete, nebude vysoká. U lidí nad 85 let se výkupní cena pohybuje zpravidla kolem 50 procent z ceny domu, u lidí nad 60 let na pouhých 15 procentech.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *