Trendy v úpravě obočí. Vláskování mu vrátí přirozenou hustotu a barvu

Úpravě obočí věnujeme pozornost už dlouhá desetiletí. Trendy tradičně určují filmové hvězdy a jiné celebrity. Momentálně je v kurzu přirozenost, ale také plnost obočí. Vláskování je jednou z metod, díky které získáme dokonalé obočí, které by obstálo ve všech módních rubrikách.

Jak šel čas s trendy v úpravě obočí

Není divu, že s obočím všichni tolik nadělají. Minulost nás dokázala poučit, jak mocně tyto oblouky nad očima dokáží změnit náš vzhled. Každá doba kladla jiné požadavky na to, jak si máme obočí upravovat.

Ve dvacátých letech se na filmových plátnech objevují herečky s velmi tenkým obočím vytrhaným do rovných linek. Ty sahaly až za koutky očí, ženy si je domalovávaly tužkou či ohořelou sirkou a fixovaly vazelínou nebo petrolejovou mastí.

Třicátá léta pořád fandila tenkému obočí, ale tentokrát se vytrhávalo do tvaru vysokých oblouků. Pověstné bylo obočí takových ikon jako Greta Garbo a Marlene Dietrich. Tím tenké nepřirozené obočí na dlouhou dobu zmizelo ze scény, aby se vrátilo s 90. léty, kdy si ho ženy opět spojily s herečkami, jako byly Drew Barrymore a Pamela Anderson.

Mezitím trend fandil spíše plnému a přirozenému obočí. Pečlivě upravené a výrazné oblouky proslavily ikony jako Audrey Hepburnovou, Elizabeth Taylor a Marylin Monroe v 50. letech. Pinzety stranou a co nejvíce přirozenosti zase hlásala 70. a 80. léta a s nimi éra hippies i celebrity, například Brooke Shieldsová nebo Madonna.

Dnes je doba benevolentní, pravidla ale nezmizela

V novém tisíciletí se stalo módním husté a tmavé obočí. Cara Delevingne je hlavní protagonistkou „brežněvovského“ obočí, ale zatímco jejímu obličeji možná sluší, jiným ženám tento trend mohl spíš ublížit.

Proto můžeme být rádi, že i tato doba už je za námi. Dnes zní pravidlo jasně: obočí má být husté, ale přirozené. Ženy proto mají výhodu, že nemusejí tvar obočí nijak výrazně měnit. Jen ho potřebují zvýraznit, aby na tváři nezanikalo.

I přirozené obočí vyžaduje čas na úpravu

Ani přirozené obočí není zadarmo. Musíme ho vytrhávat, aby úplně nezarůstalo, domalovávat ho, aby nebylo příliš světlé a hlavně držet tvar, který bude ladit s naší tváří.

Nejběžnější možností, kterou ženy v úpravě obočí využívají, je jeho domácí úprava a každodenní líčení. Je to pravděpodobně nejlevnější varianta, ale také je dost otravná. Obočí totiž vyžaduje naši každodenní pozornost, a jakmile se odlíčíme, náš obličej najednou opět zešedne a zestárne.

Abychom měly obočí perfektní ve dne v noci a na chvíli nemusely řešit líčení obočí, nabízí nám kosmetičky barvení obočí. Tato možnost vyjde dráž a vydrží v řádu tří týdnů. Průměrně jednou měsíčně proto musíme barvu chodit obnovit.

Můžeme nějak docílit trvale krásného obočí?

Ano, můžeme! Nejefektivnější metodou pro dokonalou úpravu obočí je vláskování. Tato inovativní technika vytvoří zcela přirozené obočí pomocí vytetování jednotlivých chloupků. Skvěle splňuje všechny požadavky na trendy obočí – působí přirozeně a zároveň je plné a výrazné.

Vláskování má tu výhodu, že vydrží několik let. Pigment nemění barvu, jen postupně ztrácí intenzitu. Mezi třetím a pátým rokem ho musíme jít obnovit. Na permanentním make-upu obočí je skvělé to, že nám zkušená specialistka pomůže vybrat ten nejlepší tvar a barvu pro naše obočí. Pokud tedy nejsme expertky na dokonalou visáž, určitě tuto pomoc oceníme.

Díky vláskování získáme nepřetržitě upravený vzhled a jas v očích. Cena za to všechno se pohybuje v řádu několika tisíc.

Nechaly byste si obočí upravit metodou vláskování? A jaká hvězda inspiruje svým vzhledem vás?

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *