Problémy s displejem u iPhone 7? Oprava může být jednoduchá

Displej nereaguje na dotyky, je prasklý, případně se na něm objevily pruhy? To jsou časté problémy, které ale mají jednoduché řešení.

LCD displej iPhone 7 je sice pevný, při pádu na tvrdou zem ale snadno praskne. Při častém používání navíc může dojít k celé řadě dalších poruch. Pojďme si je v tomto článku shrnout a podívat se na možná řešení.

Prasklý displej

Prasklý displej iPhone 7 je nejčastější závadou. Není se čemu divit. Při častém používání se totiž zvyšuje riziko, že vám telefon vypadne z ruky. A pokud zrovna máte smůlu a spadne vám třeba na chodník, je na zaděláno na pořádný problém. I když telefon po pádu přestane reagovat, řešení bývá často velice jednoduché.

Určitě vám došlo, že nejsnadnějším řešením je LCD displej iPhone 7 výměna. Výměna je velice rychlá a v některých případech ji zvládnete i sami. Rozbitý displej ale nemusíte ihned měnit. Některé servisy totiž nabízí opravu za pomoci speciálních lepidel. Připravte se ale na to, že výdrž takto opraveného displeje bude výrazně menší než při výměně.

Pruhy na displeji

Ani pruhy na displeji vašeho iPhonu neznamenají konec světa. Tento problém je totiž způsobem flex kabelem, který připojuje displej k základní desce. Buďto bude odlomený nebo přerušený spoj, případně částečně odpojený kabel. Pruhy jednoduše odstraníte buďto výměnou porušeného kabelu, nebo vyčištěním spoje a opětovným zapojením. Kvalifikovanému servisu tato práce zabere pouze několik minut.

Prasklá dotyková vrstva

Jestliže displej iPhone 7 nereaguje na vaše dotyky, pak je na vině zřejmě dotyková vrstva. Může být prasklá, případně jinak poškozená. S tímto problémem se toho moc dělat nedá. V drtivé většině případů je jediným řešením kompletní výměna displeje. 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *